2014-2015 Öğretim Yılında Danışmanlığımda Lisans Bitirme Tezi Yapmak İsteyen Öğrenciler İçin Yönlendirme

ÖNEMLİ : Danışmanlığımda Lisans Bitirme Tezi için konuşup kesinleştiren gruplar, en geç

1)      13 Ekim 2014 Pzt günü Tez Başlığını, proje grubundaki öğrencilerin numara ve isimleri ile gmail e-posta adreslerini içeren bir metni aybars.ugur@ege.edu.tr adresine iletmeleri,

2)      15 Ekim 2014 Çarşamba gününe kadar Tez Koordinatörlüğünden Tez Kayıt Formu linkini temin edip çıktısını alıp kesin tez başlığını yazıp imzalayarak (tüm grup üyeleri) danışman onayına getirmeleri

gerekmektedir. Bu işlem, kesinleşen tezlerin çalışmalarına erken başlayabilmeleri ve yönlendirici dosyalar gönderebilmem için önem taşımaktadır. 16 Ekim 2014 Perşembe günü öğleden sonra, tez danışmanı olduğum öğrencilere yönelik bilgilendirici bir konuşma yapmayı planlıyorum. Kesinleşen tez sayısı Çarşamba günü itibarı ile belirlenemediğinden, 16 Ekim Perşembe toplantısı bir sonraki haftaya ertelenmiştir. Günü ve saati daha sonra açıklanacaktır. 17 Ekim Cuma gününden sonra gelecek tez gruplarının danışmanlığını kabul etmeyeceğim. Perşembe öğleden sonra görüşmek için uygun olurum.   

Ek: Tez konusunda net karar vermemiş olan tez gruplarım, Bölüm Tez koordinatörlüğünün toplantısını bekleyerek 13 Ekim 2014 Pzt. günü yapmaları gereken e-posta gönderme işini 15 Ekim 2014 Çarşamba gününe erteleyebilirler. Tez kayıt formunun imzalanmasından önce danışman değişikliği yapabilirsiniz. 

2014-2015 Öğretim yılından itibaren lisans tez öğrencisi alımlarımı şartlı yapmaktayım. Tez öncesinde 1 hafta içerisinde geçmiş senelerdeki Data Structures dersi Final sorularımdan birisini kodlama zorunluluğu getiriyorum. Her bir tez grubunun gerekli kodlamayı tamamladıktan sonra getirerek kararlaştırılan saatte anlatmaları ve aynı zamanda 3-5 Veri Yapıları ve Yazılım geliştirme sözlü sorusunu da cevaplandırmaları istenecektir. Belli bir düzeyin üzerindeki gruplar teze başlayabileceklerdir. İlgili soru için danışabilirsiniz.